29 Oca 2020

Trend Micro Veri Kaybı Önleme

Verilerinizi Koruyun—Uç Noktadan Buluta

Az yer kaplayan bir eklentiyle, hemen ve kolayca hassas verilerinizin şeffaflığını ve denetimini ele alabilir, uç noktalarınız, mesajlarınız ve web ağ geçitleriniz aracılığıyla veri kaybını önleyebilirsiniz.

İster dizüstü bilgisayarda, ister flash sürücüde, ister fiziksel, sanal ve bulut altyapılarında olsun verileriniz daha önce hiç olmadığı kadar hareket halinde. İlerlediğiniz yolda herhangi bir noktada, finansal verileriniz, müşteri bilgileriniz, fikri mülkiyet haklarınız ya da ticari sırlarınız kaybolabilir ya da çalınabilir. Bu verilerin güvenliğini sağlamak, sayıları hızla artan bazı risk faktörlerine bağlı olarak daha da karmaşık bir hale gelmektedir:

 • Hızla değişen uyum düzenlemeleri ve gereksinimleri
 • Hareket halinde çalışan iş gücünün sürekli artması
 • İş için kendi mobil cihazlarını ve tüketici uygulamalarını kullanan çalışanlar
 • Gelişmiş sürekli tehditlerin (APT’ler) ve veri ihlali olaylarının görülme sıklığındaki artış

 

Sorun yaşamamak, itibarınızın zarar görmemesi, düzenlemelerle ilgili cezalara tabi olmamak ve gelir kaybı yaşamamak için, şirketiniz tüm gizli verileri organizasyon içinde birden fazla noktada, çalışanların verimliliğini ve performansını etkilemeden saptayabilmeli, takip edebilmeli ve bu verilerin güvenliğini sağlayabilmelidir. Geçmişte birçok organizasyon geleneksel veri kaybını önleme (DLP) çözümlerini denemişlerdir ancak bunların çok kullanışsız, yönetmesi çok karmaşık, edinmesi, dağıtması ve bakımının çok pahalı olduğunu görmüşlerdir. Trend Micro ile DLP maliyetini ve karmaşasını azaltın.

 


Şirket genelinde entegre edilmiş veri merkezli koruma

Entegre, tek tıklamayla çalışan DLP, hızınızı kesebilecek maliyet ve karmaşa engellerini ortadan kaldırır. Veri korumasının yayılmasını basitleştirecek ve sonuçları hemen görmeye başlayacaksınız.

Veri ve tehdit koruması için merkezi ilke yönetimi

Artık yönetim sürecini düzene sokmak ve daha tutarlı ilke uygulaması sağlamak için, tehdit ve veri koruma ilkelerini dağıtılmış ortamlar genelinde yönetebilirsiniz.

 • Merkezi

  Analist birden fazla veri koruma katmanı (PDF/İng.) genelinde, parçalanmış ilkeleri önlemek için merkezi yönetimin neden önemli olduğunu özetliyor.

 • Koordine

  Analist Jon Oltsik, derinlemesine savunma sağlayan DLP’nin, merkezi yönetim olmadan tutarsızlığa, şeffaflık kaybına ve verimsizliğe yol açabildiği konusunda uyarılarda bulunuyor. (2:34)

 • Tutarlı

  Trend Micro neden daha tutarlı ilke uygulaması ve tehdit korumasına ihtiyacınız olduğunu paylaşıyor. (1:09)

 

Şirket genelinde şeffaflık

Güvenlik durumunuzu hemen anlamak, tehditleri saptamak ve olaylara tepki vermek için, BT altyapınız genelinde anlık durum farkındalığına ihtiyacınız vardır.

 • Açıklayıcı

  Analist Jon Oltsik, DLP ile ilgili zorluklardan ve birden fazla koruma katmanında şeffaflığı sürdürmenin neden önemli olduğundan bahsediyor. (2:27)

 • İleri Görüşlü

  Analistler DLP’nin altyapı genelinde uygulanmasının gelecekte yol açacağı zorlukları ve DLP’lerin nasıl değişeceğini tahmin ediyor (PDF/İng.).

 • Bilinçli

  Trend Micro parçalanmış DLP çözümlerinin katmanlar genelinde neden şeffaflık kaybına yol açtığını açıklıyor. (1:03)